Zupa z zielonego groszku

Zielony groszek powinien na stałe zagościć w diecie każdego z nas. Powodów jest wiele, gdyż zielony groszek ma wiele zdrowotnych właściwości.

Jak się okazuje, jest bogatym źródłem błonnika, przeróżnych witamin czy innych przydatnych dla organizmu składników odżywczych oraz mikroelementów. Warto więc mieć na uwadze, że zielony groszek nie tylko pomaga schudnąć, ale też wzmacnia nasze kości, zapobiega chorobom serca czy wzmacnia naszą odporność, bardzo korzystnie wpływając na działanie naszego układu immunologicznego.

W jaki sposób wprowadzić go do swojej diety? Dobrym pomysłem może być zupa z zielonego groszku – z jednej strony bardzo sycąca, z drugiej strony zdrowa, delikatna w smaku i pożywna. Dodatkowo, przygotowanie takiej zupy nie zajmie nam zbyt dużo czasu i potrzeba naprawdę niewiele, aby móc taką zupę stworzyć.

Jakby tego było mało, zielony groszek dostępny jest w sklepach w zasadzie przez cały rok, dzięki czemu możemy zrobić taką zupę niezależnie od tego, jaką akurat mamy porę roku.

Jak przygotować zupę z zielonego groszku?

Przygotowanie zupy, tak jak wszystkich innych potraw, należy rozpocząć od zakupu wszystkich potrzebnych składników.

Prócz samego zielonego groszku potrzebne będą nam również pół szklanki komosy ryżowej, pół cebuli, kilka gałązek selera, dwa ząbki czosnku, trzy marchewki oraz sól. A w jaki sposób zabrać się za tworzenie zupy? W pierwszej kolejności należy umyć warzywa oraz pokroić w dość duże kawałki.

Pokrojone warzywa wkładamy do garnka wraz z groszkiem i zalewamy wodą – całość gotujemy przez około pół godziny lub więcej, aż do momentu, kiedy wszystkie warzywa staną się miękkie. A gdy zupa będzie już gotowa to wtedy trzeba jeszcze wyjąć kawałki warzyw, włożyć je do blendera, a następnie wlać tam również część naszej ugotowanej już zupy.

Całość zmiksować w taki sposób, aby powstała gładka masa – masę tę odlewamy z powrotem do garnka, a na koniec pozostaje nam jeszcze doprawić całość solą.

Post Author: Emilia

Emilia
Jeśli ma skomplikowany problem zawsze dzwoni do mamy. Czasami jeśli ma ochotę gotuje dla sąsiadów. Lubi jeździć autem poza miastem. Obecnie planuje przeprowadzkę do większego mieszkania.