Sztuka mięsa w sosie cebulowym

Sztuka mięsa to tradycyjne danie, które znane jest od wielu dziesiątek lat większości gospodyń domowych. Jak się bowiem okazuje, w kuchni staropolskiej bardzo dużym uznaniem wśród wszystkich mięs cieszyła się wołowina i to właśnie z niej zdecydowanie najczęściej przygotowywano właśnie sztukę mięsa. A jak dziś stworzyć takie danie? Wśród wielu różnych propozycji podania, dziś najczęściej sztukę mięsa podaje się w sosie cebulowym. Co natomiast jest nam potrzebne, aby potrawę przygotować? Zacznijmy oczywiście od najważniejszego składnika, a więc od mięsa wołowego. W dalszej kolejności będziemy także potrzebować włoszczyznę, kilka liści laurowych oraz kilka ziaren ziela angielskiego, dwie cebule, pieprz, kapustę, śmietankę 30%, sól oraz ocet. Wszystko to pozwoli nam przygotować sztukę mięsa w sosie cebulowym – warto przy tym pamiętać, że samo przygotowanie potrawy nie jest wcale skomplikowane, dzięki czemu szybko i łatwo przygotujemy smaczny obiad dla całej rodziny.

Przygotowujemy sztukę mięsa w sosie cebulowym

Najpierw warto zająć się sztuką mięsa. W tym celu obierzmy i umyjmy włoszczyznę, którą następnie można łatwo osuszyć za pomocą ręcznika papierowego. Cebulkę podsmażamy lekko nad kuchenką gazową, natomiast do garnka wlewamy wodę i zagotowujemy ją, po czym wrzucamy tam mięso. Teraz nastał dobry moment, aby przyprawić naszą sztukę mięsa – do tego wykorzystamy pieprz, ziele angielskie oraz liście laurowe. Tak przygotowane mięso należy zostawić w garnku na około półtorej godziny. Potem należy jeszcze dodać przygotowane wcześniej włoszczyznę, kapustę oraz cebulę, a całość gotować jeszcze przez około godzinę, by na koniec doprawić solą do smaku.

W międzyczasie można przystąpić do przygotowania sosu cebulowego: obrać, pokroić i podsmażyć cebulę, dolać odrobinę wywaru powstałego podczas gotowania wołowiny, całość gotować jeszcze przez kilka minut na małym ogniu, a następnie dodać śmietanę oraz doprawić solą, pieprzem oraz octem.

Post Author: Emilia

Emilia
Jeśli ma skomplikowany problem zawsze dzwoni do mamy. Czasami jeśli ma ochotę gotuje dla sąsiadów. Lubi jeździć autem poza miastem. Obecnie planuje przeprowadzkę do większego mieszkania.