Surówka z jabłek i selera

Surówka to jeden z najczęstszych dodatków do różnego rodzaju potraw obiadowych. Powód jest prosty: to po prostu tani i bardzo szybki w przygotowaniu dodatek, znany już od dziesiątek lat, a mimo to nadal cieszący się ogromną popularnością. W zaledwie kilka minut można przygotować bardzo smaczną surówkę dla siebie i dla bliskich, dzięki czemu urozmaicimy obiad. Jednym z bardzo ciekawych pomysłów jest surówka z selera i jabłka – to połączenie może wydawać się dość zaskakujące, ale z drugiej strony tego typu surówka jest nie tylko bardzo smaczna, ale też niezwykle zdrowa.

Jabłko zapewnia oczywiście szereg witamin, seler z kolei prócz witamin ma także wiele innych cennych składników takich jak między innymi fosfor, wapń, potas czy cynk. Nic więc dziwnego, że wiele osób z wielką chęcią wprowadza do swojej diety seler właśnie, gdyż z jego wykorzystaniem można przyrządzić wiele pysznych, ale też przede wszystkim zdrowych sałatek lub surówek.

Jak przygotować surówkę z jabłek i selera?

Przygotowanie takiej surówki nie powinno nam zająć więcej niż kilkanaście minut. Nic więc dziwnego, że jest ona bardzo częstym gościem na naszych stołach, kiedy przychodzi nam spożywać obiad.

A co prócz jabłka i selera będzie nam jeszcze potrzebne? Pozostałe składniki to jogurt typu greckiego, cukier, sól, pieprz oraz sok z cytryny. Pierwszym krokiem jest obranie jabłka oraz selera, a następnie starcie ich na dość dużych oczach tarki. Starte kawałki należy wrzucić do miski, a całość skropić sokiem z cytryny, który znakomicie sprawdzi się w takiej kompozycji. W dalszej kolejności możemy dodać dwie łyżki jogurtu typu greckiego oraz przyprawić szczyptą cukru oraz solą i pieprzem.

Przepis nie jest więc wcale skomplikowany, a samo przygotowanie rzeczywiście jest bardzo szybkie – w efekcie otrzymujemy za to pyszny i zdrowy dodatek do naszego obiadu. Przed podaniem surówkę można jeszcze nieco schłodzić.

Post Author: Emilia

Emilia
Jeśli ma skomplikowany problem zawsze dzwoni do mamy. Czasami jeśli ma ochotę gotuje dla sąsiadów. Lubi jeździć autem poza miastem. Obecnie planuje przeprowadzkę do większego mieszkania.