Jak smażyć halibuta?

Halibut to jedna z najbardziej lubianych ryb, przede wszystkim ze względu na smak, ale także przez wartości odżywcze. Jak się bowiem okazuje, halibut ma dużo właściwości zdrowotnych, jest tak zwaną rybą chudą, dzięki czemu mogą ją spożywać nawet osoby będące na diecie. Jeśli chodzi o bogactwo składników odżywczych oraz mineralnych to warto wspomnieć o tym, że halibut jest bogatym źródłem białka, różnego rodzaju witamin, fosforu, selenu czy też kwasów omega-3.

Wszystko to powoduje, że spożywanie halibuta jest bardzo korzystne dla naszego zdrowia – zmniejsza na przykład prawdopodobieństwo zakrzepów, zmniejsza ryzyko wystąpienia udaru mózgu, reguluje pracę tętnic, zapobiega chorobom układu krążenia. Nic więc dziwnego, że halibut jest tak chętnie wprowadzany przez wiele osób do diety – jest to ryba nie tylko smaczna i bardzo delikatna, ale także bardzo zdrowa, a na dodatek łatwa w przygotowaniu.

Najlepsze sposoby na przygotowanie halibuta

Halibuta można podać na wiele różnych sposobów, natomiast niezwykle popularny jest smażony halibut, do którego możemy przygotować przeróżne dodatki.

Do smażenia wykorzystamy wtedy tak zwane dzwonka halibuta – jeżeli odpowiednio je pokroimy to będą na tyle grube, że z łatwością będziemy mogli je smażyć na każdej z czterech stron. Zanim jednak wrzucimy rybę na patelnię należy jeszcze ją posolić oraz obtoczyć w mące, co ułatwi sam proces smażenia. Samo smażenie powinno trwać przez około 10 minut, a ryba po tym czasie powinna być już zarumieniona – zbyt długi czas smażenia może jednak spowodować, że ryba zacznie wysychać.

Trzeba jeszcze pamiętać o tym, aby halibut w dzwonkach był wystarczająco duży – porcję należy dopasować do ilości osób, dla których przygotowujemy rybę. Do smażonego halibuta dobrym dodatkiem będą sałaty, natomiast nie poleca się zakwaszać halibuta cytryną, gdyż taki zabieg może stłumić nam delikatny smak ryby.

Post Author: Emilia

Emilia
Jeśli ma skomplikowany problem zawsze dzwoni do mamy. Czasami jeśli ma ochotę gotuje dla sąsiadów. Lubi jeździć autem poza miastem. Obecnie planuje przeprowadzkę do większego mieszkania.