Jak oprawić puzzle w ramkę?

Układanie puzzli to czynność uwielbiana przez wielu. Mnóstwo osób właśnie w taki sposób lubi spędzać swój czas. Puzzle dają jednak nie tylko sporą satysfakcję, szczególnie kiedy uda nam się złożyć wszystkie części, ale również pomagają nam się rozwijać, jeśli chodzi o kreatywność czy spostrzegawczość, bardzo pozytywnie wpływając na rozwój i funkcjonowanie mózgu. Nic więc dziwnego, że układanie puzzli to zajęcie dla osób w każdym wieku – zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Jak się jednak okazuje, puzzle to nie tylko doskonała i ucząca rozrywka, ale także możliwość do zrobienia bardzo ciekawej i pięknej dekoracji na ściany naszego domu. Tym bardziej, że przecież możemy wybrać spośród wielu przeróżnych obrazków czy wzorów puzzli, dzięki czemu każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Dodatkowo, dziś możemy także przerobić swoje własne zdjęcia na puzzle, co sprawia, że nasze możliwości są w zasadzie nieograniczone. Zanim jednak powiesimy puzzle na ścianie, powinniśmy jeszcze wiedzieć, jak to dokładnie zrobić, aby taka dekoracja mogła przetrwać przez bardzo długi czas.

Puzzle w ramce – jak to zrobić?

Zaczynamy oczywiście od sklejenia puzzli, przy czym bardzo ważny jest tutaj sam klej – zwykły może nie wystarczyć, dlatego też najlepszym rozwiązaniem będzie tak zwany klej modelarski. Puzzle kleimy oczywiście do specjalnej podstawy – w tym celu skorzystamy z płyty pilśniowej lub też z innego twardego materiału. Jeśli natomiast chodzi o ramkę to tutaj opcji mamy sporo – może być to antyrama, ramka drewniana lub też złota albo aluminiowe ramy w różnych kolorach. Wybór zależy oczywiście od naszych preferencji, jak również od wystroju pomieszczenia, w którym chcemy obraz z puzzli powiesić.

W ten sposób zyskamy bardzo ciekawy efekt dekoracyjny lub też w efektowny sposób powiesimy zdjęcia naszych najbliższych czy przyjaciół – nic więc dziwnego, że puzzle zdobią ściany w wielu domach.

Post Author: Emilia

Emilia
Jeśli ma skomplikowany problem zawsze dzwoni do mamy. Czasami jeśli ma ochotę gotuje dla sąsiadów. Lubi jeździć autem poza miastem. Obecnie planuje przeprowadzkę do większego mieszkania.