Dlaczego chomik gryzie klatkę?

Mój chomik gryzie klatkę – tego typu stwierdzenie pojawia się na wielu różnych forach interenetowych, a właściciele tych małych zwierzaków nie mogą dojść do sedna problemu. Jak się okazuje, gryzienie klatki przez chomika może mieć wiele przeróżnych podstaw. Trzeba zresztą pamiętać o tym, że jest to problem, który dotyczy chyba zdecydowanej większości chomików, dlatego też sedno problemu może być zależne od danego zwierzęcia. Tak czy siak, jedną z najczęstszych przyczyn jest po prostu potrzeba ścierania zębów. Pręty całkiem nieźle się do tego nadają, choć z drugiej strony o wiele lepiej i rozsądniej jest zainwestować w materiały, które właśnie temu służą. W każdym sklepie zoologicznym znajdziemy różnego rodzaju gryzaki, które bardzo dobrze będą się nadawać do obgryzania dla naszego chomika – w ten sposób mamy dużą szansę, że zwierzak przestanie gryźć pręty swojej klatki, a co za tym idzie rozwiążemy problem związany z nieprzyjemnym dźwiękiem, który towarzyszy obgryzaniu prętów przez chomika.

Co zrobić, kiedy chomik gryzie klatkę?

Jedną z opcji jest więc zakupienie gryzaka w postaci specjalnego wapna czy też po prostu kawałek suchego drewna, natomiast czasem zdarza się tak, że nawet gdy chomik dostanie swój gryzak to nie przestaje obgryzać prętów klatki. Powodem takiego zachowania może być więc również. nuda. W związku z tym upewnijmy się, że chomik ma różne sposoby na zabawę – pamiętajmy o tym, aby poświęcać mu trochę czasu w ciągu dnia, wyciągać go z klatki na jakiś czas. Dobrym rozwiązaniem jest kupno kołowrotka, który z pewnością zapewni zwierzakowi sporo rozrywki, a na dodatek potrzebną aktywność fizyczną. Zdaniem niektórych, chomik może gryźć klatkę także ze stresu – jak więc widać, tych powodów może być całkiem sporo, dlatego też jeśli żadne rozwiązanie nie okaże się skuteczne to wtedy konieczna może być wizyta u weterynarza, który powinien pomóc nam określić źródło problemów.

Post Author: Emilia

Emilia
Jeśli ma skomplikowany problem zawsze dzwoni do mamy. Czasami jeśli ma ochotę gotuje dla sąsiadów. Lubi jeździć autem poza miastem. Obecnie planuje przeprowadzkę do większego mieszkania.