Co nazywamy surówką?

Surówka to od wielu lat jeden z nieodłącznych elementów większości naszych obiadów. Czasem zdarzy się nam o niej zapomnieć, ale przecież surówkę można zrobić w bardzo szybki sposób i mieć przy tym w zasadzie sto procent pewności, że będzie bardzo smaczna. Czym jednak tak właściwie jest? Surówka to po prostu kompozycja różnego rodzaju warzyw, którą najczęściej podajemy właśnie do obiadu, choć bardzo często zdarza się, że wykorzystujemy ją także przy innych daniach, chociażby w ramach podwieczorku czy też wieczornego spotkania ze znajomymi lub rodziną. Przygotować surówkę jest bardzo łatwo, choć trzeba przy tym pamiętać, że nie każda kompozycja sprawdzi się w danej sytuacji, kiedy spożywamy dany rodzaj mięsa.

Głównie dlatego należy wiedzieć, jakie połączenie są najlepsze, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że stworzona przez nas surówka będzie doskonale komponować się z resztą dania. Można oczywiście postawić na uniwersalną surówkę, ale tej nie będziemy przecież jeść codziennie, gdyż nie ma to najmniejszego sensu.

Jak dobrać surówkę do rodzaju mięsa?

Wybór surówki oprzemy przede wszystkim na dwóch najważniejszych kryteriach, a więc na tym, w jaki sposób się ją przyrządza, jak również na tym, jaki rodzaj mięsa spożywamy. I tak, sposób przyrządzenia jest w zasadzie dowolny, jeśli chodzi o potrawy smażone.

W przypadku mięsa pieczonego zdecydowanie najlepiej sprawdzi się natomiast siekana surówka. Z kolei jeśli chodzi o dania z grilla to w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będą surówki stworzone z różnych sałat i wyrazistych sosów. Pozostaje jeszcze pamiętać nam o rodzaju mięsa, gdyż jak się okazuje to także ma bardzo duże znaczenie. Przy rybach najlepiej sprawdzą się surówki na bazie różnego rodzaju kapust, do drobiu najlepiej będzie postawić na słodkie surówki, natomiast do wieprzowiny najlepszą będą mizeria lub inne tarte surówki.

Surówka z buraczków czy z dodatkiem zieleniny to z kolei świetna opcja dla wołowiny.

Post Author: Emilia

Emilia
Jeśli ma skomplikowany problem zawsze dzwoni do mamy. Czasami jeśli ma ochotę gotuje dla sąsiadów. Lubi jeździć autem poza miastem. Obecnie planuje przeprowadzkę do większego mieszkania.