Co lepsze proszek czy kapsułki do prania?

Pralka stała się jednym z najważniejszych urządzeń w naszym domu. Bez niej nie byłoby przecież czystych ubrań czy pościeli – nic więc dziwnego, że do prania przywiązuje się tak dużą uwagę. Kiedyś było to raczej proste, mało skomplikowane, choć przecież nie było jeszcze samych pralek czy też różnego rodzaju środków piorących. Dziś nie dość że musimy poradzić sobie z wieloma funkcjami pralki to jeszcze trzeba wybrać detergent piorący, za pomocą którego wypierzemy nasze ubrania tak, aby te były czyste i pachnące. Od wielu lat numerem jeden, jeśli chodzi o pranie był proszek, natomiast coraz większą popularnością zdobywają specjalne kapsułki. Jakie są wady i zalety obu tych rozwiązań? Warto o nich wiedzieć, gdyż może wtedy decyzja o ostatecznym wyborze odpowiedniego środka do prania będzie nieco łatwiejsza. Jak się bowiem okazuje, między proszkiem a kapsułkami jest trochę różnic, które dotyczą przede wszystkich ich wyglądu, postaci, ale również komfortu użytkowania.

Proszek czy kapsułki do prania – na co postawić?

Proszek to najbardziej znany i chyba najczęściej stosowany środek czyszczący do prania. Istnieje proszek do jasnych oraz kolorowych ubrań, który zawiera specjalne składniki, które chronią ubrania przed szarzeniem czy też przed przenoszeniem barwników jednej tkaniny na inną. Warto więc czytać zalecenia producenta, aby mieć pewność, że w sposób właściwy stosujemy dany proszek – tym bardziej, że jeśli użyjemy go zbyt dużo to może pozostać on na tkaninach, a to z kolei może doprowadzić do zniszczenia materiału. Alternatywą są więc kapsułki do prania. W tym przypadku także znajdziemy kapsułki do jasnych oraz kolorowych tkanin. Są one rozpuszczalne, dzięki czemu bardzo komfortowe w użyciu, a na dodatek jedna kapsułka to ilość środka na jedno pranie. Jest to jednak opcja nieco droższa od proszku, choć z drugiej strony ich skuteczność oraz wygoda użytkowania zdecydowanie zachęcają do zakupu.

Post Author: Emilia

Emilia
Jeśli ma skomplikowany problem zawsze dzwoni do mamy. Czasami jeśli ma ochotę gotuje dla sąsiadów. Lubi jeździć autem poza miastem. Obecnie planuje przeprowadzkę do większego mieszkania.