Ciastka z czekoladą

Od wielu lat jednym z największych przysmaków, jakie sami możemy upiec w domu są ciastka z czekoladą – lubiane tak samo przez dorosłych, jak i może przede wszystkim przez dzieci. Przepis na ich zrobienie nie jest wcale skomplikowany, dzięki czemu każdy powinien być w stanie upiec smaczne ciastka, które dzięki kawałkom czekolady na pewno będą smakować nieziemsko.

Jakie składniki potrzebne są do tego, aby stworzyć ciastka z czekoladą? Nie obejdzie się bez takich rzeczy jak:

  • szklanka mąki,
  • półtorej łyżeczki proszku do pieczenia,
  • pół szklanki cukru,
  • pół łyżeczki soli,
  • jedno jajko,
  • pół kostki masła,
  • jedna tabliczka czekolady.

Składniki trzeba jednak jeszcze oczywiście odpowiednio ze sobą połączyć.

Do tego użyjemy różnych naczyń – przydadzą się przede wszystkim dwie miski. W jednej wymieszamy mąkę, proszek do pieczenia oraz sól, a w drugiej misce utrzemy masło, cukier oraz jajko.

Po chwili miksowania do miski z „mokrymi” składnikami należy powoli dosypywać połączone składniki z drugiej miski, a następnie ręcznie wyrabiać ciasto. Do tak zrobionego ciasta dodajemy posiekaną czekoladę, mieszamy ze sobą, a następnie owijamy w folię spożywczą i wkładamy do lodówki.

Jak przygotować ciastka z czekoladą?

W dalszej kolejności możemy przejść do przygotowania piekarnika, który to musi zostać przez nas dobrze nagrzany do temperatury około 180 stopni. Należy również przygotować blachę, a więc wyłożyć ją papierem przeznaczonym do pieczenia.

To właśnie tam nakładać będziemy schłodzone ciasto – po wyjęciu z lodówki należy formować z niego małych rozmiarów kulki, a następnie z zachowaniem odpowiednich odstępów układać je na blasze. Warto bowiem pamiętać, że pod wpływem wysokiej temperatury ciasto zacznie się rozpływać, dlatego też bardzo ważne jest, aby nie układać ciastek zbyt blisko siebie.

Czas pieczenia wynosi najczęściej około 15 minut – najlepiej, aby ciasteczka się zarumieniły.

Post Author: Emilia

Emilia
Jeśli ma skomplikowany problem zawsze dzwoni do mamy. Czasami jeśli ma ochotę gotuje dla sąsiadów. Lubi jeździć autem poza miastem. Obecnie planuje przeprowadzkę do większego mieszkania.