Anchois z czym jeść?

Choć w Polsce anchois nie cieszy się przesadnie dużą popularnością to jednak w ostatnich latach coraz więcej osób przekonuje się o tym, że jest to bardzo ciekawy dodatek do wielu potraw, który sprawdzi się w wielu różnych sytuacjach. Jak się bowiem okazuje, jest to smakowity dodatek chociażby do pizzy, różnego rodzaju farszów, dań z makaronem, sosów czy sałatek.

Anchois to nic innego jak małe, słone i na dodatek rozpływające się w ustach filety z sardeli, które nie tylko są bardzo smaczne, ale też dostarczają wielu cennych składników odżywczych. Chodzi tutaj przede wszystkim o bardzo wartościowe i jednocześnie bardzo łatwo przyswajalne aminokwasy.

Dodatkowo, anchois to także źródło kwasów usprawniających pracę naszego układu nerwowego czy mózgu, jak również bogate źródło potasu czy różnego rodzaju witamin. Jakby tego było mało, mają niską zawartość tłuszczu, dzięki czemu świetnie odnajdą się w diecie osób, które starają się zrzucić nieco kilogramów.

Najlepsze propozycje do podania anchois

Anchois, a więc pyszne i małe fileciki są przede wszystkim bardzo delikatne oraz słone, dlatego też należy mocno uważać z tym, jak je podajemy. Świetnie sprawdzą się jako dodatki do różnego rodzaju sałatek.

Bardzo dobrze odnajdą się jako składniki pizzy, chociażby w towarzystwie tuńczyka, kaparów czy suszonych pomidorów. Jakby tego było mało, anchois mogą stanowić także podstawę wielu przeróżnych przekąsek, którymi ugościmy zaproszonych znajomych czy rodzinę przed podaniem dania głównego.

Z łatwością można dodać je do różnego rodzaju farszów, zapiec w cieście francuskim, a nawet przygotować smakowe masło. Nic więc dziwnego, że dziś coraz więcej osób przekonuje się o tym, jak ciekawym i bogatym w składniki odżywcze produktem są właśnie fileciki anchois.

Przygotowując się do wieczoru ze znajomymi czy z rodziną warto jest pamiętać o tym, jak dużo różnych pomysłów na wykorzystanie anchois znamy.

Post Author: Emilia

Emilia
Jeśli ma skomplikowany problem zawsze dzwoni do mamy. Czasami jeśli ma ochotę gotuje dla sąsiadów. Lubi jeździć autem poza miastem. Obecnie planuje przeprowadzkę do większego mieszkania.