3 smakowite sosy do szparagów

Szparagi to bardzo popularne ostatnio warzywa, które stanowią element większości zdrowych diet – tym bardziej, że mają bardzo dobre właściwości. Są na przykład bogatym źródłem białka, ale nie tylko, gdyż jedząc szparagi przyswoimy także różnego rodzaju witaminy, żelazo, potas czy magnez.

Co więcej, szparagi mają szereg właściwości zdrowotnych takich jak zwiększenie krzepliwości krwi, pozytywny wpływ na pracę układu pokarmowego czy moczopędność. Nic więc dziwnego, że choć od lat uważane były za swego rodzaju luksus to jednak dziś coraz więcej osób wprowadza te zielone warzywa do swojej codziennej diety.

Jest to również efekt tego, że szparagi można przyrządzić na wiele różnych sposobów – chociażby wykorzystując do tego trzy rodzaje sosu. Są to sosy holenderski, berneński oraz serowy.

Dzięki nim urozmaicimy i wzbogacimy smak szparagów, a przecież przygotowanie takiego sosu nie jest wcale trudną sprawą. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób to zrobić, dzięki czemu będziemy mieli bardzo smaczny dodatek do szparagów na przeróżne okazje.

Berneński, holenderski czy serowy – sosy do szparagów

Do przygotowania sosu berneńskiego potrzebne będą nam szalotki, estragon, ocet z białego wina, ziarna pieprzu, żółtka, woda, masło oraz sól. Do sosu serowego potrzebować będziemy z kolei oczywiście sera – może być to na przykład ser gorgonzola, a prócz niego wymagane składniki to także śmietanka kremówka, masło, żółtka oraz pieprz i sól.

Najłatwiejszy w przygotowaniu będzie z kolei sos holenderski, a więc klasyczna opcja w naszej kuchni – to zresztą na jego bazie powstaje także wspomniany już sos berneński. I tak, w ramach przygotowania sosu holenderskiego będziemy potrzebować żółtek, masła, soku z cytryny, soli oraz pieprzu.

Jak więc widzimy, żaden z tych trzech powyższych sosów do szparagów nie jest wcale skomplikowany, ale każdy z nich wzbogaci smak w bardzo ciekawy sposób.

Post Author: Emilia

Emilia
Jeśli ma skomplikowany problem zawsze dzwoni do mamy. Czasami jeśli ma ochotę gotuje dla sąsiadów. Lubi jeździć autem poza miastem. Obecnie planuje przeprowadzkę do większego mieszkania.